• Majstrovstvá okresu vo futbale starších žiakov

Dňa 31.5.2022 sa uskutočnil futbalový turnaj starších žiakov na umelom ihrisku v Piešťanoch. Našu školu reprezentoval tím zložený zo žiakov 8.-9.ročníka, pod vedením PaedDr. Martina Kinčiho, PhD. Naši žiaci vyhrali 4-člennú skupinu a postúpili do semifinále, kde porazili ZŠ Mojmírovu 2:0. Vo finálovom zápase porazili 4:3 ZŠ Vrbové. Naši žiaci jasne dominovali na celom turnaji, mali najlepší herný prejav, a nastrieľali najviac gólov.

Celkovo naši žiaci obsadili 1. miesto v konkurencii 13-tich škôl z okresu, za čo im patrí veľká pochvala, a vďaka za vzornú reprezentáciu našej školy.

Nominovaní hráči: Ondrej Janech, Timur Lužák, Samuel Strečanský, Nikolas Hochel, Patrik Zbyvatel, Patrik Lehuta, Thomas Kadura, Timotej Magula, Tobias Hudec.

Slávik Slovenska 2022 - okresné kolo

V stredu 11. mája 2022 sa v priestoroch Centra voľného času Ahoj v Piešťanoch uskutočnilo okresné kolospeváckej súťaže Slávik Slovenska. Našu školu reprezentovali Omar Seye zo 6.A  v druhej kategórii a Marián Štepka zo 7.A v tretej kategórii.

Chlapci predviedli veľmi dobré spevácke výkony a vzorne reprezentovali našu školu. Marían Štepka obsadil vo svojej kategórii veľmi pekné tretie miesto.

McDonald´s Cup 2022 - okresné kolo v minifutbale najmladších žiakov a žiačok základných škôl.

Dňa 3. mája 2022 sa v Piešťanoch na štadióne PFK konalo okresné kolo v minifutbale najmladších žiakov a žiačok základných škôl.

Naše družstvo chlapcov a dievčat obsadilo v turnaji krásne 2. miesto.

Turnaja sa z deviatich prihlásených škôl nakoniec zúčastnilo päť. (ZŠ Vajanského  Piešťany, ZŠ s MŠ Drahovce, ZŠ s MŠ Rakovice, 9. ZŠ Scherera Piešťany a naša škola). Hralo sa systémom každý s každým.

Výsledky našich žiakov :

ZŠ Veľké Kostoľany – ZŠ Vajanského Piešťany 6 : 9  (G: Bohunčák 2, Harajka 2, Urban 2)

ZŠ s MŠ Drahovce – ZŠ Veľké Kostoľany 3 : 10 (G: Urban 5, Bohunčák 2, Harajka 2, vlastný)

ZŠ Veľké Kostoľany – 9. ZŠ Scherera  7 : 6 (G: Urban 4, Harajka 2, vlastný)

ZŠ s MŠ Rakovice – ZŠ Veľké Kostoľany 2 : 7 (G: Bohunčák 3, Múdry 2, Urban 1)

Chlapci predvádzali v každom zápase kvalitné výkony, nastrieľali aj veľa gólov, z nich najviac Tristan Urban – 12 gólov).

Najlepším strelcom turnaja sa však nestal, z víťazného tímu ho predbehol chlapec, ktorý strelil o 1 gól viac.

Našu školu reprezentovali: Martin Piačka, Tobias Bohunčák, Richard Macho, Matúš Magula, Nela Mužilová Kristína, Pekarovičová, Patrik Toráč, Matej Múdry,  Tristan Urban, Tomáš Orihel, Ema Maslíková, Filip Harajka.

Floorbal starších žiakov

Dňa 15.3. 2022 sa uskutočnilo kvalifikačné kolo turnaja vo Floorbale v Piešťanoch. Našu školu reprezentovali žiaci deviatych ročníkov, pod vedením PaedDr. Martina Kinčiho, PhD. Naši žiaci v silnej konkurencii okolitých škôl vybojovali 3.miesto. Náš herný prejav bol vysoko hodnotený aj učiteľmi iných škôl. V konečnom dôsledku sme však nedokázali premeniť naše veľké príležitosti na góly a tým zvrátiť výsledky odohratých zápasov. Žiakov ale treba pochváliť za vzornú reprezentáciu našej školy a enormnú snahu zabojovať o najlepšie umiestnenie. Najlepším strelcom nášho družstva sa stal Samuel Strečanský.

Zvíťazili sme v okresnom kole Biblickej olympiády

Dňa 22. marca 2022 sa konalo okresné kolo Biblickej olympiády. Súťaž prebiehala online formou. Družstvo žiakov v zložení: Dominik Kutný (5.B), Monika Bučková (9.B) a Katarína Ševčíková (9.B) bolo úspešé, zvíťazilo a získalo postup do krajského kola Biblickej olympiády. Žiakom srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy!

Naša škola sa umiestnila v TOP 3 v súťaži Jazykový WocaBee šampionát!

Žiaci triedy 5.A ANJ získali 2.miesto v precvičovaní slovnej zásoby v okresnom kole súťaže.

V októbri sa žiaci našej školy zapojili do Jazykového WocaBee šampionátu.
          Jedná sa o tretí ročník súťaže v učení slovíčok cudzieho jazyka, v ktorom medzi sebou súperia študenti
          všetkých cudzích jazykov od základných škôl až po gymnáziá, a to nielen na
          Slovensku, ale aj v susednej Českej republike.
          Šampionát prebieha výhradne online, v inovatívnej aplikácii na učenie cudzích slovíčok  s názvom WocaBee.

Celkovo sa do súťaže zapojilo celkovo takmer 60 000 žiakov!
          V našom okrese sa na krásnom 2.mieste umiestnili žiaci našej školy, konkrétne trieda: 5.A ANJ,
          ktorú vedie p. uč. Surová. V súťažnom období 20.10. - 29.10.2021
          nahrali denne v priemere 295 bodov (tzv. WocaPoints) na žiaka.
          Žiaci v aplikácii získavajú body iba za správne odpovede pri precvičovaní slovíčok.
          Ďakujeme im za skvelú reprezentáciu školy a srdečne gratulujeme!