• Tlačivá na poukázanie 2% z dane

• Obchodné meno: OZ Kostolanček
        • Právna forma: Občianske združenie
        • Sídlo: Školská 508/5, 922 07  Veľké Kostoľany

Oficiálny zoznam poberateľov 2 % nájdete tu.

Pre podrobnejšie informácie   kliknite sem: 2__z_dane.pdf

Tlačivá na poukázanie 2 percenr si môžete stiahnuť tu:

vyhlasenie2024(1).pdf

Postup:

Zamestnanec

1. Do 15. februára 2024 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň a o vystavenie Potvrdenia o zaplatení danie z príjmov zo závislej činnosti.

1. Vyplňte tlačivo Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby

(tlačivo vyhlásenie s vyplnenými údajmi pre OZ Kostolanček) – vyhlasenie2023.pdf

1. Obe tlačivá doručte osobne alebo poštou na daňový úrad podľa vášho bydliska do 30. apríla 2024 alebo najneskôr do konca druhého kalendárneho mesiaca nasledujúceho po skončení obdobia pandémie.

Fyzická osoba

Ak ste fyzická osoba, ktorá sama podáva daňové priznanie:

1. Vyplňte v Daňovom priznaní pre fyzické osoby kolónky na poukázanie 2 % z dane z príjmu.

1. Daňové priznanie k dani z príjmov za zdaňovacie obdobie roku 2022  je fyzická osoba povinná podať v lehote do 31. marca 2024 buď osobne, poštou na daňový úrad príslušný podľa vášho trvalého pobytu alebo elektronicky (dávajte si pozor na to, či sa vás netýka povinná elektronická komunikácia s Finančnou správou SR). V tejto lehote je daňovník povinný daň z príjmov aj zaplatiť

Právnická osoba

Ak ste právnická osoba:

1. Vyplňte v Daňovom priznaní pre právnické osoby kolónky na poukázanie 2% z dane z príjmu.

1. Lehota na podanie daňového priznania k dani z príjmov právnických osôb za zdaňovacie obdobie roka 2023 uplynie 31. marca 2024 a v tejto lehote je povinnosť daň aj zaplatiť.