• Exkurzia tretiakov v PVOD Kočín

• V utorok 13. júna absolovovali žiaci tretieho ročníka exkurziu v rámci vyučovania prírpdovedy. Navštívili Poľnohospodárske družstvo Kočín, farmu Šterusy. Predseda družstva, Ing. Jozef Puvák im pútavým spôsobom vysvetlil ako prebieha chov hospodárskych zvierat na ich farme. Deti boli v bezprostrednom kontakte so zvieratami, videli ako prebieha proces dojenia mlieka, oboznámili sa aj so strojovým parkom podniku. Nakoniec exkurzie dostali malé občerstvenie a darčeky, ktorým sa úprimne potešili.

Naše poďakovanie patrí Ing. Jozefovi Puvákovi za čas, ktorý stravil s našimi deťmi.

Fotografie z exkurzie si môžete pozrieť tu.

• Oznam vedúcej školskej jedálne

• Posledná možnosť odhlásenia sa zo stravy

bude v pondelok 26. 6. 2023 vrátane.

Po tomto termíne sa už neodhlasuje!!!

K tomuto rozhodnutiu sa pristupuje z dôvodu

presného vyčerpania skladových zásob

pred letnými prázdninami.

• Kopanec - divadelné predstavenie

• Dňa 5.6. 2023 sa žiaci ôsmeho ročníka zúčastnili divadelného predstavenia Kopanec v Divadle Jána Palárika v Trnave.Hra dokumentovala skutočný prípad z nemeckej obce Potzlow, ktorý sa udial v roku 2002. Traja mladí chlapci brutálne zavraždili svojho kamaráta, sedemnásťročného Marinusa. Ocitli sme sa na súdnom procese s mladými vrahmi. Prostredníctvom výpovedí rodičov, kamarátov, svedkov a obyvateľov dediny sa odkryli príbehy ľudí, ktorí sa tackajú životom v stratených ilúziách a nefunkčných vzťahoch.Inscenácia Kopanec bola nominovaná na Cenu Akadémie divadelných tvorcov za inscenáciu sezóny 2018/2019.Po predstavení bola organizovaná diskusia s odborníkmi a hercami – na tému agresivity a pravicového extrémizmu.

• Motýlia záhrada - projektové zážitkové vyučovanie

• Žiaci štvrtého ročníka pozorovali životný cyklus motýľov počas niekoľkých dní.

Sledovali fascinujúcu premenu vitálnej húsenice na nehybnú kuklu a napokon   vyliahnutie motýľa. Motýle následne denne pozorovali, kŕmili  a hrali sa s nimi.

Zážitkové učenie  s motýľou záhradou končilo vypustením  živých motýľov do priľahlej okrasnej záhrady.

Fotografie si môžete pozrieť tu.