• Školský rok 2023/2024

• Zvíťazili sme v okresnom kole Biblickej olympiády!

Dňa 21.3.2024 sa žiaci našej školy zúčastnili okresného kola Biblickej olympiády v Piešťanoch. Súťažné družstvo v zložení Dominik Kutný zo 7.B, Annamária Purdešová a Šimon Orel zo 6.A triedy získali krásne 1. miesto a postup do krajského kola Biblickej olympiády. Žiakom srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov v ďalšom kole.

Súťažíme v jazykoch s WocaBee

Naša škola sa zapojila do piateho ročníka inovatívnej súťaže pre školy s názvom Jazykový WocaBee šampionát.

Súťaž prebieha pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a súťaží sa online v aplikácii na učenie slovíčok - WocaBee (čít. "vokebí").

Žiaci sa v aplikácii učia novú slovnú zásobu vrátane výslovnosti moderným a veľmi efektívnym spôsobom.

V súťaži sa hodnotí usilovnosť žiakov v učení cudzích jazykov, meraná počtom bodov získaných za precvičovanie slovíčok.

Čím viac žiaci precvičujú, tým viac bodov (za správne odpovede) získajú a viac sa aj naučia.

Každá trieda súťaží ako tím, takže v jazykoch sa zlepšujú skutočne všetci žiaci.

Aplikácia navyše pracuje s každým žiakom individuálne za pomoci umelej inteligencie a žiaci si ju môžu spustiť na mobile, tablete či počítači.

Triedy súťažili v okresnom kole šampionátu a naše triedy v rámci okresu Piešťany vyhrali postup do krajského kola. Výherné triedy:

1. miesto v okrese  - 7B skupina p.uč Surovej

2. miesto v okrese  - 7A skupina p.uč Surovej

3. miesto v okrese  - 7B skupina p.uč Suchoňovej

Okrem krajského kola , súťažíme aj o príspevok na modernizáciu škôl v hodnote 6 000 €.

Všetky informácie o súťaži, ako aj jej priebežné výsledky sú k dispozícii na:

www.wocabee.app/sutaz

Tou najdôležitejšou výhrou však bude zlepšenie jazykových vedomostí našich žiakov a ich motivácia k učeniu jazykov, ktoré sú v dnešnej dobe mimoriadne dôležité.

Sme veľmi radi, že na našej škole dávame priestor moderným technológiám a učíme cudzie jazyky inovatívnym spôsobom, ktorý žiakov baví a prináša im skutočné výsledky!