Navigácia

 • Letné prázdniny

  Letné prázdniny

   

  Vedenie základnej školy a kolektív zamestnancov želá všetkým žiakom príjemné prežitie prázdnin!

 • Ďalšie úspechy Mišky Mosnej

  Žiačka 3.A triedy Michaela Mosná pokračuje aj jarnej časti sezóny vo vynikajúcich výkonoch. V uplynulej dobe sa vynikajúco prezentovala na týchto súťažiach:

  5.5.2018 Medzinárodné preteky ORCA Cup  Bratislava

  2.miesto, 50 m prsia             51,72 sek.

  2. miesto, 50 m motýlik        42,64 sek.

   

  2.6.2018 Žilina, FPD Slovenský pohár žiakov

  2. miesto, 50 m motýlik        42,93 sek.

   

  17.6.2018, Nitriansky Aquatlon                 

  1. miesto, 50 m plávanie, 400 m beh

   

  Miške gratulujeme!

   

 • Vyhodnotenie Olympijského dňa

  Vyhodnotenie Olympijského dňa

  V sekcii Naša činnosť si môžete pozrieť vyhodnotenie Olympijského dňa, ktorý sa konal vo štvrtok 21. júna. Taktiež tu nájdete výsledky všetkých súťaží.

 • Workshop 3D modelovanie a 3D tlač

  Workshop 3D modelovanie a 3D tlač

  V stredu 20. júna sa v našej škole uskutočnil workshop pre žiakov, ktorý bol zameraný na 3D modelovanie objektov a 3D tlač. Pracovníci Školského výpočtového strediska Piešťany pútavou formou našim žiakom predstavili princípy modelovania  a následnej tlače na 3D tlačiarni. Žiaci, ktorí sa tejto akcie zúčastnili, videli praktické ukážky 3D tlače a smi si vyskúšali modelovanie rôznych objektov. Aktivity podobného charakteru budú pre našich žiakov pripravené aj v budúcom školskom roku.

 • Olympijský deň

  Olympijský deň

  Vo štvrtok 21.6.2018 sa v našej škole uskutoční Olympijský deň. Deti budú súťažiť medzi sebou v rôznych športových, vedomostných i výtvarných súťažiach. Začiatok je o 7,55 na školskom dvore. Plánované ukončenie medzi 11,30-12,00.

 • Máme majsterku Slovenska!

  Cez víkend sa Katka Lopatková (5.B) zúčastnila v Bratislave majstrovstiev SR v plávaní mladších žiakov. Spolu s dievčatami z plaveckého klubu ŠPK Kúpele Piešťany získala zlatú medailu v štafete na 4 x 100 m voľný spôsob. 

  Blahoželáme k úspechu !

 • Oznam školskej jedálne

  Oznam školskej jedálne

  Posledná možnosť odhlásenia sa zo stravy bude v piatok 22. 6. 2018 vrátane. Po tomto termíne sa už neodhlasuje! K tomuto rozhodnutiu sa pristupuje z dôvodu presného vyčerpania skladových zásob pre letnými prázdninami.

 • Štvrtáci v škole v prírode

  Štvrtáci v škole v prírode

   Od pondelka 11.6 do soboty 16.6 absolvujú naši štvrtáci pobyt v škole v prírode v Tatranskej Lesnej. Fotografie z ich pobytu si môžete pozrieť po kliknutí na túto adresu: 

                                       https://skolavprirode6.webnode.sk/

   

   

 • Poďakovanie od rodiny Fajnorovej

  Poďakovanie od rodiny Fajnorovej

  Ďakujeme pekne za pomoc so zberom plastových vrchnákov pre našu dcérku Sabínku.

  Doteraz sa podarilo odovzdať 75 ton vrchnákov a tak uhradiť 6x rehabilitáciu v Adeli centre v Piešťanoch.

  Sabínke sa darí robiť pokroky a cvičenie ju veľmi baví. Naučila sa posadiť cez bruško, skúša sa dostať na štyri, stojí s oporou a za ruky aj kúsok prejde. Veľmi sa z nej tešíme, lebo je to malé usmievavé slniečko a veľká bojovníčka.

  Ďakujeme veľmi pekne s pozdravom Zuzana Fajnorová s rodinou.

  Sabínku môžete sledovať na www.sabinka.sk alebo na FB pomôžte-Sabinke

  Žiaci zo ZŠ Veľké Kostoľany doteraz prispeli 488 kg plastových uzáverov.

  Všetkým ešte raz srdečne ďakujeme.

  Súťaž bola ukončená 30.05.2018

  Vyhodnotenie súťaže:

   

  I. miesto        1.A                      144,5 kg

  II. miesto       5.B                      66,5  kg

  III. miesto      7.A                      64,0  kg

 • Opäť žiadame vašu pomoc

  Opäť žiadame vašu pomoc

  Naša škola znova uspela v grantovom programe Raiffeisen bank Slovensko a dostala sa do záverečného hlasovania madzi najlepšie projekty. Cieľom nášho projektu s názvom Spoznajme Slovensko je s našimi žiakmi vytvoriť a naštudovať výchovno-vzdelávacie pásmo zamerané na propagáciu jednotlivých slovenských regiónov.

  Hlsovanie je bezplatné. Svoj hlas našej škole môžete odovzdať po kliknutí na tento odkaz:

  https://www.gestopremesto.sk/hlasovanie/piestany/2216

   

  Každý jeden hlas je pre nás dôležitý, preto nám pomôžte aj zdieľaním na sociálnych sieťach.

   

  Ďakujeme!

   

 • Koncoročné fotenie

  Koncoročné fotenie

  Vo štvrtok  7. júna 2018 bude prebiehať každoročné fotenie žiakov. Cena za spoločnú triednu fotografiu je 1,30 €, za malú fotografiu (skupinky) 0,80 €.

 • Medzinárodný deň detí 2018

  Medzinárodný deň detí 2018

  V piatok 1.6.2018 je pri príležitosti Medzinárodného dňa detí pre žiakov našej školy pripravené športovo- zábavné dopoludnie.   Predpokladané ukončenie akcie je približne o 12.00 hod.

 • Pomôžte nám svojimi hlasmi

  Pomôžte nám svojimi hlasmi

  Naša škola sa zapojila do projektu O2 športová akadémia Mateja Tótha, ktorej cieľom je pritiahnuť deti k aktívnemu športovaniu  na prvom stupni ZŠ. Úspešná škola získa celoročné odborné vedenie tréningovej skupiny zdarma. Podporiť nás môžete svojimi hlasmi po kliknutí na tento odkaz: 

  https://www.dobravec.o2.sk/o2-sportova-akademia-mateja-totha/3279

   

  Zdieľajte, klikajte, hlasujte! Vopred vďaka za každý váš hlas. Hlasovať môžete každý deň.

 • Uspeli sme v okresnom kole Slávika Slovenska!

  Uspeli sme v okresnom kole Slávika Slovenska!

  V utorok 15. mája 2018 sa v Centre voľného času Ahoj v Piešťanoch uskutočnilo okresné kolo 28. ročníka súťaže v speve ľudových piesní Slávik Slovenska 2018. Našu školu reprezentovali: Karolínka Mikušová (1.A) v prvej kategórii, Katka Ševčíková (5.B) v druhej kategórii a Terezka Letková (7.A) v tretej kategórii. Všetky tri dievčatá reprezentovali našu školu veľmi dobre, o čom svedčí druhé miesto, ktoré získala Karolínka Mikušová v prvej kategórii a tretie miesto, ktoré obsadila Terezka Letková v tretej kategórii. Dievčatám gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy.

   

  Fotografie nájdete tu.

 • Ďalší úspech na Biblickej olympiáde

  Ďalší úspech na Biblickej olympiáde

  V utorok 24. apríla sa v Trnave uskutočnilo diecézne kolo Biblickej olympiády, na ktorom sa zúčastnilo aj naše družstvo v zložení Sabína Duranová (6.B), Zuzana Mečírová (6.A) a Klára Cepková (8.B). Dievčatá opäť potvrdili svoje kvality a obsadili krásne 3. miesto. Gratulujeme a ďakujeme dievčatám za vzornú reprezentáciu našej školy.

 • Úspech v prehadzovanej

  Úspech v prehadzovanej

  Dňa 27.4.2018 sa družstvo žiakov prvého stupňa zúčastnilo oblastného kola v prehadzovanej trojíc. V štvorčlennej skupine skončili na druhom mieste a postúpili do krajského kola, ktoré sa uskutoční v obci Studienka. Našu školu reprezentovali: Adam Majerník (4.B), Ondrej Janech (4.A), Matúš Blaško (3.B), Adriana Koreňová (4.A), Kali Šupová (2.A) a Hana Orihelová (3.A). Našim úspešným reprezentantom blahoželáme a budeme im držať palce v krajskom kole.

  Fotografie nájdete tu.

 • Deň narcisov 2018

  Deň narcisov 2018

  V piatok 13. apríla 2018  sa uskutočnil  22. ročník celoslovenskej finančnej zbierky Deň narcisov, ktorú organizovala Liga proti  rakovine. Zapojili sa do nej učitelia, žiaci a pracovníci našej  školy, podnikatelia, zamestnanci aj občania obce. Vyzbierané financie budú použité na podporu projektov pre onkologických pacientov. Za finančné príspevky všetkým  ďakujeme.

 • Deň Zeme

  Deň Zeme

  Ľudia na celom svete si každý rok pripomínajú Deň Zeme. Týmto dňom je 22. apríl, ktorý ani v tomto roku nezostal nepovšimnutý medzi žiakmi a učiteľmi našej školy.
  Deň Zeme sa pre 7 tried začal v škole už vo štvrtok 18.4. a trval 2 dni, počas ktorých deti čistili viaceré ulice obce od odpadu.
  V piatok 19. 4. sa skupina žiakov spolu s vyučujúcou venovala aj obnove
  a novej výsadbe kvetov vo fontáne, umiestnenej v parku školy. Prístupový
  chodníček k nej a jej okolie boli vynovené novým násypom štrku, ktorí nám
  poskytol p. Hovorka , za čo mu veľmi pekne ďakujeme.
  Treba sa venovať otázkam životného prostredia a prostredníctvom spoločného celosvetového úsilia chrániť poklady Zeme a prírody pre budúce generácie ľudí a ostatných tvorov žijúcich na Zemi. Určite aj naši žiaci a učitelia prispeli svojou troškou k tomuto úsiliu. Fotografie nájdete vo fotoalbume.

 • Anglické divadelné predstavenie

  Anglické divadelné predstavenie

  Dňa   23. apríla  2018   sa uskutoční   anglické divadelné predstavenie GOLD FISH  v priestoroch  nášho KD  vo V. Kostoľanoch . Predstavia   sa nám  herci z  Divadelného centra  Martin. Anglické divadelné predstavenie je určené pre žiakov 4. – 9 .r. ZŠ so začiatkom  o  11.15 hod. Dĺžka predstavenia je 60 min. Po skončení predstavenia idú žiaci domov. Predstavenie  je koncipované ako učebná pomôcka pre zlepšenie vnímania cudzieho jazyka u detí s cieľom rozvíjať  jazykové  zručnosti  žiakov.

 • Športové úspechy súrodencov Mikulovcov

  Richard Mikula, žiak 5.A sa prvý krát  zúčastnil Veľkonočného turnaja v džude za klub AŠK Slávia Trnava. Vo svojej váhovej kategórii si vybojoval krásne 1. miesto.Naši žiaci súrodenci Mikulovi sa zúčastnili 13. ročníka Bratislavského maratónu.   Richard Mikula žiak 5.A a Timea Mikulová žiačka 1.B si v skvelej atmosfére zabehli detské behy. 

   

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, ul. Školská 5, 922 07 Veľké Kostoľany
  ul. Školská 5, 922 07 Veľké Kostoľany
 • sekretariát : +421 337781119
  riaditeľka školy : +421 337781097, 0911360321
  zástupkyňa riaditeľky : +421 337781098
  kontakt do zborovne :+421 335583788
  školská jedáleň: +421911918044
  ŠKD: +421944869325

Fotogaléria