• Poďakovanie

Touto cestou sa chceme poďakovať spoločnosti JÁN ŠEBO za nákup rozlišovacích vest pre našu školu.

• Začína ekosúťaž!

• Poďakovanie spoločnosti ŠUPA Technika

Touto cestou sa chceme poďakovať spoločnosti Šupa Technika Veľké Kostoľany za zakúpenie reflexných vest pre žiakov absolvujúcich základný lyžiarsky výcvik.

• Olympiáda v anglickom jazyku

Dňa 16. 1. 2018 sa konalo   Okresné kolo  olympiády anglického jazyka v Piešťanoch. Zúčastnili  sa ho  2 žiaci : Erik Hutta 7.A získal 4. miesto v kategórii  1A- mladší žiaci  a Adam Magula 9. B získal  9. miesto v kategórii  1B – starší   žiaci. Žiakom  gratulujeme  k dosiahnutým  výsledkom.

• Výsledky Pytagoriády

V dňoch 13. a 14. decembra sa uskutočnilo školskékolo matematickej súťaže Pytagoriáda. Mená úspešných riešiteľov nájdete tu.

• Poďakovanie

Touto cesto sa chceme poďakovať pánovi Pavlovi Kolarovičovi zo spoločnosti BETSTAV za sponzorský dar - kancelársky papier pre našu školu. Ešte raz ďakujeme!

• Vyhodnotenie zberu papiera

Milí priatelia, od začiatku školského roku v našej škole prebiehal zber papiera. Podarilo sa nám vyzbierať takmer 8 ton papiera! Celkové výsledky si môžete pozrieť tu: VYHODNOTENIE_ZBERU_PAPIERA.pdf.

• Nový školský časopis

Po dlhšej dobe zase začal vychádzať v našej škole časopis tvorený našimi žiakmi.Jeho prvé číslo si môžete prečítať tu:

• Tenisový úspech Kali Šupovej

Žiačka našej školy, Kali Šupová z 2.A sa v sobotu 9.12 zúčastnila turnaja vo Frydku Místku. V skupine porazila súperky 4/3 a 4/0. V štvrťfinále, semifinale aj finále zdolala súperky suverénne 4/0 a stala sa víťazkou 1.turnaja Babolat tour . Kali srdečne blahoželáme!

• Spomienka na Adventné trhy 2017

Milí návštevníci našej stránky, atmosféru tohtoročných Adventných  trhov si môžete pripomenúť vo fotoalbume,  po kliknutí na tento odkaz.

• Predvianočná súťaž o najkrajší stromček

V uplynulých dňoch prebiehala súťaž o najkrajší vianočný stromček. Aké krásne výtvory dokázali vytvoriť naši žiaci, si môžete pozrieť tu.

• Svätý Mikuláš u nás v škole

Po roku do našej školy opäť zavítal Svätý Mikuláš. Ako to vyzeralo, si môžete pozrieť tu

• Adventné trhy

Milí rodičia, starí rodičia, ujovia, tety, priatelia! Srdečne Vás pozývame na adventné trhy, ktoré sa uskutočnia vo štvrtok 7.12.2017 od 16,30 do 18,00 v našej škole. Vybrať si môžete z množstva krásnych dekorácií, ktoré sme pre vás vyrobili.

Žiaci ZŠ Veľké Kostoľany

• Poďakovanie spoločnosti Enviroment

Od začiatku školského roka 2017/2018 prebieha na našej škole zber papiera.  Touto cestou by sme sa chceli  poďakovať zástupcom firmy Environment s. r. o. Piešťany  za ústretovú spoluprácu pri tejto školskej akcii.

• Technická olympiáda

Dňa 30.11.2017 sa v budove SOŠT v Piešťanoch uskutočnilo okresné kolo technickej olympiády. Žiaci preukázali svoje teoretické vedomosti formou náročného testu a praktické zručnosti výrobou vtáčej búdky. Tento rok mali sťažené podmienky, pretože nemali zadané všetky parametre k výrobe . Museli použiť  technické myslenie a priestorovú predstavivosť.Našu školu reprezentovali žiaci Peter Deket z 8.A a Patrik Šipka z 9.B, za čo im ďakujeme.

• Miškine víťazstvo v streľbe

Miška Duranová zo 7. A triedy sa okrem rybolovu úspešne venuje aj streľbe zo vzduchovky, ktorú trénuje v CVČ Rakovice pod vedením pani Helerovej. V utorok 28.11 sa zúčastnila na majstrovstvach okresu žiakov ZŠ a v kategórii dievčat zvíťazila. Postúpila tak na majstrovstvá kraja, ktore sa uskutočnia v budúcom roku. Miške srdečne blahoželáme!

• Poďakovanie

Touto cestou sa chceme poďakovať spoločnosti Šupa Technika a spoločnosti Alacres za kompletnú renováciu kabinetu telesnej výchovy, ktorá prebehla v uplynulých dňoch.

• Poďakovanie

Ďakujeme spoločnosti ENL Veľké Kostoľany za zakúpenie športového výstroja a slúchadiel pre žiakov našej školy.

• Školské kolo olympiády v anglickom jazyku

Dňa 15.11. 2017  prebehlo Školské kolo  olympiády v anglickom jazyku.

Zúčastnení žiaci:

Kategória 1A :  Matej Valo, Rastislav Vavruš,  Dominik Bučka, Chiara Jeleneková,  Linda Palkechová, Erik Hutta,  Klára  Vančová,  Denis  Kováč, Frederik  Zuskin,  Matej Fiala.

Víťazom sa stal Erik Hutta z triedy 7.A a postupuje do Okresného kola olympiády ANJ do Piešťan.

Kategória 1B :  Ema Mikušová,  Adam Magula, Kristián Mikuš, Liliana Michalčíková, Veronika Bartovičová, Sabína  Kozáriková,  Filip  Magula.

Víťazom sa  stal  Adam Magula  z triedy 9. B a postupuje do Okresného  kola olympiády ANJ do Piešťan.

Víťazom gratulujeme!

• Ďalšie plavecké úspechy Mišky Mosnej z 3.A

Vo sviatočný 17. november sa konali plavecké preteky „Plavecké nádeje 2017 „ v Piešťanoch.

Miška Mosná z 3. A triedy si vyplávala:

50m voľný spôsob, s časom             42,63 s., 1. miesto

50m motýlik, s časom                       47,47 s., 1. miesto

50m znak, s časom                            50,00 s., 1.miesto

50m prsia, s časom                            54,09 s., 1. miesto

21.októbra 2017 sa Miška zúčastnila i „Majstrovstiev západoslovenskej oblasti“ v Leviciach, odkiaľ si vyplávala dve „zemiakové“ umiestnenia a dve prvé umiestnenia z

25m znak, s časom                           22,51 s., 1. miesto

50m prsia, s časom                           53,92 s., 1. miesto